The 2018 World Cup is fast approaching, with national sides making their final preparations ahead of this summer’s tournament. We now know the groups after December’s draw. England have been put together with Belgium, Tunisia and Panama in Group G. Gareth Southgate’s side were not among the top seeds, meaning they featured in pot two (…)

czytaj dalej…


Przejazd Elfem „Jubilatem”. 135-letnia linia kolejowa do Piły ma być modernizowana 10 maja tego roku pociąg „Jubilat” – z Marszałkiem Markiem Woźniakiem na pokładzie – dotarł z Poznania do Piły. Okolicznościowy przejazd związany był z przypadającą w tym roku 135. rocznicą istnienia linii kolejowej ze stolicy Wielkopolski na północ regionu i odbył się w ramach (…)

czytaj dalej…


2014-03-17 KKS w pociągu ELF  


Są komfortowe i przyjazne pasażerom – pierwsze pociągi typu „Elf”, zamówione przez Województwo Wielkopolskie w ramach unijnego projektu, służą Wielkopolanom od momentu wejścia w życie rozkładu jazdy w grudniu 2012 roku. Ostatni – dwudziesty drugi – z przewidzianych w umowie pojazdów – z Marszałkiem Markiem Woźniakiem i Wicemarszałkiem Wojciechem Jankowiakiem na pokładzie – dotarł do (…)

czytaj dalej…


W dniu 30 grudnia 2013r. dokonano odbioru kolejnego elektrycznego zespołu trakcyjnego – 22WE ELF. Jest to zatem 21 pojazd, który w nowym rozkładzie jazdy pociągów 2013/2014 realizuje przewozy na trasie Zbąszynek – Poznań Gł. – Kutno – Poznań Gł – Zbąszynek oraz na trasie Poznań Gł. – Gniezno – Mogilno – Gniezno – Poznań Gł.. (…)

czytaj dalej…


15 października 2013 r. na zaproszenie Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka z oficjalną wizytą w Wielkopolsce przebywał Premier Brandenburgii Dietmar Woidke wraz z delegacją, w której uczestniczyli Ministrowie ds. Infrastruktury i Rolnictwa, Gospodarki i Spraw Europejskich, Nauki i Kultury, Spraw Wewnętrznych oraz Edukacji, Młodzieży i Sportu, a także Minister Pracy i Spraw Społecznych Brandenburgii. Okazją (…)

czytaj dalej…
W dniu 23 maja br. na Dworzec Główny  w Poznaniu wjedzie setny elektryczny zespół trakcyjny wyprodukowany w Bydgoskiej Pesie. Pojazd ten, to EN76-033 wyprodukowany dla Województwa Wielkopolskiego w ramach projektu „Zakup taboru kolejowego dla regionalnych pasażerskich przewozów kolejowych”


David Lynch za sterami naszego Elfa